Ankara Üniversitesi Teknokent Ön Kuluçka Rehberi Yayınladı

Ankara Üniversitesi Teknokent Ön Kuluçka Rehberi haber görseli Mentor Haber'de.
Ankara Üniversitesi Teknokent Ön Kuluçka Rehberi

Başlangıç aşamasında girişimlerinin hayatta kalabilmesine, gelişebilmesine ve büyümesinde yardımcı olan birçok program bulunmakta olduğuna dikkat çeken Ankara Üniversitesi Teknokent, ön kuluçka ve kuluçka programları ise girişimcilerin iş fikirlerini geliştirmede destek sağlayan yapılar olduğunu vurgulayarak web sitelerinde “Ön Kuluçka Rehberi” konusunda:

“Bu programların genel amacı, iş fikirlerini sağlıklı gelir modelleri olan girişim şirketlerine dönüştürmek, geliştirmek ve başarı şanslarını arttırmaktır.

İş fikrini hayata geçirmek isteyen girişimciler yeteri kadar maddi güce, bilgi birikimine, tecrübeye sahip olmaması halinde bu programlardan faydalanmaktadırlar. Bu programlara başvuran girişimci adayları uygun şartları taşıyorlarsa çeşitli konularda desteklenirler.

Kuluçka veya Ön Kuluçka merkezleri altında faaliyet göstermeye başlayan girişimciler için, girişimde bulundukları sektörle ilgili bir sektör uzmanı tarafından danışmanlık hizmeti sunulurken teknik konularda iste akademisyen ve uzmanlar tarafından fikir ve bilgi desteği sağlanır. Bununla birlikte bu merkezlerde yer alan girişimci adayları ücretsiz olarak veya düşük ücretlerle ofis ihtiyaçlarını gidereceği hizmetler, internet, telefon, faks, su, ısıtma, elektrik, laboratuvar gibi fiziki ihtiyaçları da karşılanmaktadır. Ön kuluçka firmalarına ayrıca motivasyon arttırıcı aktivitelere ve eğitimlere katılım ile başarı hikayeleri olan firmaları tanıma imkanı sağlanır.” açıklamasında bulundu.

Ön Kuluçka Nedir?

Ön Kuluçka Nedir sorusunun cevabı olarak; potansiyel girişimcilerin iş fikri, iş modeli ve iş planı geliştirme sürecinde ihtiyaç duydukları desteği sunmak ve başarılı bir start-up kurma şanslarını arttırmak için sunulan 3 fazdan oluşan ve çeşitli hizmetlerin verildiği ve hızlandırıcı bir ilerleme evresi olarak tanımlayan Ankara Üniversitesi Teknokent, Ön Kuluçka Merkezi’nde faaliyete başlayan girişimcilerin, girişimlerinin başarıyla sonuçlanması halinde kuluçka aşamasına geçebileceklerine dikkat çekmektedir.