Ön Kuluçka Programına Alınacak Kişi ve Projelerin Seçimi

Ön Kuluçka Programına Alınacak Kişi ve Projelerin seçimi haber görsel detayı Mentor Haber'de.
Ön Kuluçka Programına Alınacak Kişi ve Projeler

Ankara Üniversitesi Teknokent, “Ön Kuluçka Merkezi” tarafından “Ön Kuluçka Programına Alınacak Kişi ve Projelerin Seçimi” konusunda web sitelerinde açıklama yaptı.

Yenilikçi, inovatif ve teknolojik bir iş fikrine sahip tüm girişimci adayların “Ön Kuluçka Programına Alınacak Kişi ve Projelerin Seçimi“ne başvuracaklarına dikkat çeken Ankara Üniversitesi Teknokent, “Ön Kuluçka Merkezi” Ankara Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri için ön kuluçka merkezinden hizmet ya da kiralama bedeli alınmayacağına vurgu yaparak başvuru şartlarını şöyle sıraladı:

Başvuru Şartları

  • Ön Kuluçka için başvurular iş fikirleri ve iş planlarından oluşan proje önerileri şeklinde yapılır.
  • Bireysel ya da girişimci grubu olarak başvurulabilir.
  • Ön kuluçka biriminde bir kişi, birden fazla girişimci gruba üye olamaz. Bir üyesi birden fazla gruba üye görünen girişimci grupların başvuruları kabul edilmez.
  • İş fikirlerinin yenilikçi ve teknolojik olması, ticarileşme potansiyeli ve ekibin yetkinliği ile ilgili değerlendirme yapılır

Ön Kuluçka Programına Alınacak Kişi ve Projelerin Seçimi konusunda açıklama yapan Ankara Üniversitesi Teknokent, “Ön Kuluçka Merkezi” Başvuru ve Seçim Süreci konusunda ise şu açıklamalar yer verdi:

Başvuru ve Seçim Süreci

Yıl boyunca ön kuluçka programımıza başvuru yapabilirsiniz. Ankara Üniversitesi Ön Kuluçka web sitesi http://www.ankarateknokent.com/on-kulucka/ aracılığıyla başvuru formunu doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Proje önerileri mentorler tarafından incelenir. İncelemeler ve değerlendirmeler sonucunda başarılı bulunan projeler, Ankara Teknokent Ön Kuluçka merkezinde yer almaya hak kazanırlar. Kararının olumsuz olması durumunda ise en kısa sürede girişimci bilgilendirilir.