Türkiye’nin ilk dijital kredisinde faizler sıfıra çekildi!

 ParamKredi ve Türkiye Barolar Birliği iş birliğiyle Türkiye’nin ilk dijital kredisi olarak hayata geçirilen UYAP Destek Kredisi’nde yeni yılda faizler sıfıra çekilirken, dosya masrafı da alınmıyor. Yeni yılın ilk ayında geçerli olacak kampanya ile UYAP harç ve masraf ödemelerinde kullanılacak finansmanda, bir ay vadede faizsiz kredi imkânı BaroKart ile avukatların hizmetine sunuluyor.  

Avukatların adliyeye girişten ödemeye birçok ihtiyacına çözüm sunan BaroKart üzerinden ParamKredi ve Barolar Birliği iş birliği ile sunulan Türkiye’nin ilk dijital kredisinde faizler yeni yılın ilk ayında yüzde sıfıra çekiliyor. BaroKart ile gerçekleştirilen UYAP masraf ve harç ödemelerinde, avukatlara ihtiyaç duyduğu finansman desteğini online olarak sağlayan UYAP Destek Kredisi’nde ayrıca dosya masrafı da alınmıyor. 

BAROKART’IN KOLAYLIKLARINA BİR YENİSİ EKLENDİ: UYAP KREDİSİ

BaroKart ile avukatların hem iş hem sosyal hayatında büyük kolaylıklar sağlandığını, tek bir kart üzerinden birçok işlem ve ödemenin yapılabildiğini söyleyen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu, “Kimlik yerine geçebilen BaroKart, zaman içinde eklenen hizmetlerle, avukatların birçok harcama ve ödemelerinde kullandığı, aynı zamanda adliyelere girişlerde bir güvenlik kartı fonksiyonu olan çok işlevli bir kart haline gelmiş durumda. BaroKart’ın tüm bu çoklu işlemlere ek olarak, UYAP ödemelerindeki ihtiyacını mobil imza ve e-imza ile kolay ve hızlı bir şekilde sağlamasını çok önemsiyoruz. Yüzde sıfır faiz kampanyası ile çok daha fazla avukatımızın bu hizmetten faydalanmalarını temenni ediyoruz” dedi.  

‘UYAP DESTEK KREDİSİ’NE OLAN TALEPTEN ÇOK MEMNUNUZ’

Avukatlara özel UYAP Destek Kredisi’ni 2020 yılının temmuz ayında devreye aldıklarını belirten Turk Finansman AŞ Genel Müdürü Gökhan Ertürk, “Türkiye’de bir ilk olan uçtan uca gerçek anlamda dijital ilk kredi sürecini BaroKart alt yapısı üzerinden avukatların hizmetine sunduk. Avukatların UYAP masraf ve harç ödemelerinde kullanabilmesi için dizayn edilmiş bu kredi ürünümüze bugüne kadar 45 milyon TL’yi aşkın talep geldi. Aynı zamanda bir diğer memnuniyet verici gelişme, geliştirdiğimiz bu yeni kredi ürünümüz; finans, bilişim, yazılım ve sigorta sektörlerindeki teknoloji odaklı inovatif projelerin yarıştığı PSM AWARDS yarışmasında toplam 33 banka ve finansal teknoloji şirket projesi arasında Yılın İnovatif Ürünü dalında “Altın” ödülüne layık görüldü. Hedefimiz, bugüne dek krediden faydalanan avukatlarımıza sağladığımız fayda ve dijital sürecimiz ile yarattığımız memnuniyeti daha da geniş bir kitlenin hizmetine sunabilmek. Bunun için yeni yılda avukatlarımıza masrafsız kredimizde sıfır faiz avantajı da sunacağız” dedi.

Turk Finansman AŞ hakkında:

2018 yılında kurulan TURK Finansman AŞ, ParamKredi markası ile sadece bireylerin değil, şirketlerin ve meslek gruplarının finansman ihtiyaçlarına özel, yeni ve farklı bir yaklaşım ile geleneksel ve dijital kredi ürünleri sunmaktadır. 6361 sayılı kanun ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’na tabi olan TURK Finansman AŞ, Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Birliği (FKB) üyesidir.

ParamKredi hakkında:

ParamKredi, Türkiye’nin ilk dijital finansman şirketi olan TURK Finansman AŞ tarafından kurulan; bireylerin, şirketlerin ve meslek gruplarının finansman ihtiyaçlarını geleneksel kanallar ve e-ticaret üzerinden güvenli, kolay ve hızlı bir şekilde karşılayabilmelerine imkân sunan yeni nesil dijital finansman platformudur. Özellikle e-ticarette, işletme sahipleri ve bireysel müşterilerin kredili alımlarında ihtiyaç duydukları farklı ödeme seçeneklerini sunarken aynı zamanda söz konusu e-ticaret firmalarının sahipleri, iş ortaklarına da müşteri ve portföy genişlemesinde katkıda bulunur.

Barolar Birliği hakkında: 

Türkiye Barolar Birliği (kısaca TBB), Türkiye’de bütün baroların katılımıyla oluşan, kamu kurumu niteliğinde, tüzel kişiliği haiz bir üst meslek kuruluşudur. Türkiye Barolar Birliği, ayrıca Türkiye dışındaki ülkelerdeki hukuka dair gelişmeleri takip etmektedir.