Dilek Dayınlarlı

ScaleX Ventures Kurucu Ortağı & Yönetici Ortağı Dilek Dayınlarlı'nın haber görseli Mentor Haber'de.
ScaleX Ventures Kurucu Ortağı & Yönetici Ortağı Dilek Dayınlarlı.

ScaleX Ventures‘ın kurucusu ve yönetici ortağı olan mentor Dilek Dayınlarlı, sadece finansal olarak değil, operasyonel olarak da yatırım yapması ile bilinmektedir.

Dilek Dayınlarlı’nın, yatırımları SaaS, kurumsal yazılım, AI, genomik ve tüketici teknolojisidir.

ScaleX’i kurmadan önce, erken aşama teknoloji risk sermayesi olan 212 Capital Partners’da yatırımcı olan mentor Dilek Dayınlarlı, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki en büyük Fintech şirketi olan iyziCo, Sequoia Capital’in yatırım yaptığı küresel pazarlama otomasyon yazılımı Insider gibi şirketlere yatırım yaptı.

Dilek Dayınlarlı, 212’den önce Groupon’da Accenture’da Direktör, Yönetim Danışmanı ve Koç Group’ta Business Developer olarak çalıştı. Kariyerine, farklı proje yönetimi pozisyonlarında bulunduğu ve aynı zamanda start-up’ını oluşturduğu ABD’de başladı.

Türkiye’den seçilen ve bursuyla öne çıkan ilk Kauffman Bursiyerlerinden birisi de olan Dilek Dayınlarlı, aynı zamanda Arya Kadın Yatırım Platformu’nun kurucu üyesi ve lideridir.

İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi), ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), KWORKS, Endeavor ve Stanford Üniversitesi’nde davetli mentor ve konuşmacı olarak da görev yapan mentor Dilek Dayınlarlı, aynı zamanda Ufuk2020 jüri üyelerinden biridir.

Dilek Dayınlarlı, B.S. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Makine Mühendisliği ve Johnson & Wales Üniversitesi’nden MBA derecesine sahiptir.