Bora Yazıcıoğlu

Yazıcıoğlu Avukatlık Bürosu Yönetici Ortak Mentor Bora Yazıcıoğlu görseli Mentor Haber'de.
Yazıcıoğlu Avukatlık Bürosu Yönetici Ortak Mentor Bora Yazıcıoğlu.

Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu olan mentor Bora Yazıcıoğlu, hukuk lisans diplomasını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden (2005) ve Avrupa ve Uluslararası Ticaret Hukuku alanındaki yüksek lisans diplomasını ise Leiden Üniversitesi’nden aldı (2010).

Her iki üniversite bünyesinde de eğitimini tam burslu olarak tamamlayan Bora Yazıcıoğlu, kariyerine Prof. Dr. Duygun Yarsuvat’ın kurmuş olduğu Yarsuvat&Yarsuvat Hukuk Bürosu’nda başladı.

Sonrasında İngiltere merkezli SNR Denton firmasının İstanbul ofisinde avukat olarak çalışan mentor Av. Bora Yazıcıoğlu, Gökçe Avukatlık Ortaklığı’nda ortak olarak faaliyetlerini sürdürdü ve 2016 yılında ise Yazıcıoğlu Avukatlık Bürosu’nu kurdu.

Bora Yazıcıoğlu’nun Danışmanlığını Yaptığı Firmalar

10 yılı aşan meslek hayatı süresince, ticaret hukukunun çeşitli alanlarında yerli ve yabancı müvekkillerinin danışmanlıklarını yapan ve müvekkillerini mahkemeler, tahkim heyetleri ile idari makamlar nezdinde başarıyla temsil etmiş olan mentor Av. Bora Yazıcıoğlu‘nun danışmanlığını yaptığı firmalar arasında; Goldman Sachs, Lehman Brothers, Zurich Insurance, Cigna Insurance, Cadbury Schweppes, Mitsui Corporation, Commercial Bank of Kuwait, Drillmec Drilling Tecnologies, Bosch-Siemens (BHS), Sony PlayStation, Facebook, Gucci, Spotify, T-Systems, Esas Holding, Mavi Jeans, Pronet Grupanya, ve FIT Solutions gibi sektöründe öncü çok sayıda şirket bulunmaktadır.

Bora Yazıcıoğlu Tavsiye Edilen Avukatlar Arasında

The Legal 500’s isimli uluslararası kuruluş tarafından Bilgi Teknolojileri ve Telekomünikasyon Hukuku alanında Türkiye’de önde gelen üç avukattan biri olarak sayılan Bora Yazıcıoğlu; Chambers and Partners isimli uluslararası kuruluş tarafından Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon (TMT) hukuku alanında Türkiye’de tavsiye edilen avukatlar arasında listelendi.