Görkem Gökçe

Gökçe Avukatlık Bürosu Yönetici Ortağı mentor Görkem Gökçe görseli Mentor Haber'de.
Gökçe Avukatlık Bürosu Yönetici Ortağı mentor Görkem Gökçe.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki hukuk eğitimini takiben Prof. Necip Ortan’ın bürosunda yaklaşık iki yıl boyunca staj yapan mentor Görkem Gökçe, 2006 yılında Denton Wilde Sapte’nin İstanbul ofisinde çalışmaya başladı.

Aynı dönemde İstanbul Üniversitesi’nde yüksek lisans programına devam eden Gökçe, Lisansüstü eğitiminin bir parçası olarak 2009 yılında Harvard Üniversitesi’nde ticaret hukuku alanında dersler aldı.

2010 yılında daha sonra Gökçe Avukatlık Ortaklığı adını alacak olan Gökçe Avukatlık Bürosu’nu kuran Görkem Gökçe, bir çok birleşme ve devralma; proje finansmanı ve özelleştirme projelerinde görev aldı.

İnternet yatırımları ile ilgili yaptığı çalışmalar sayesinde bir çok ödül sahibi olan Görkem Gökçe, kariyeri boyunca aralarında British American Tobacco, Avon, Fox International Channels, Time Warner, Formula 1 Administration, Lehman Brothers, Standard Chartered Bank, Astaldi, TSKB, Akbank’ın da bulunduğu birçok yerli ve yabancı müvekkile hizmet verdi.

2008-2010 yılları arasında İngiliz-Türk Avukatlar Birliği’nin sekreterliğini yapmış olan mentor Av. Görkem Gökçe, 2010 yılından beri İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi’nde “regülasyon” konusunda eğitimler vermektedir.

Av. Görkem Gökçe, aynı zamanda Itechlaw uluslararası teknoloji hukuku derneğinin Türkiye temsilcisi ve İnternet ve Teknoloji Hukuku Derneği‘nin yönetim kurulu üyesidir.