Emine Sebilcioğlu

Emine Sebilcioğlu haber görseli Mentor Haber'de.
Emine Sebilcioğlu

1994 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesinden mezun olan Emine Sebilcioğlu, mezuniyetin hemen ardından PriceWaterhouse Istanbul ofisinde çalışmaya başladı. (PwC’deki 8 yıllık çalışma dönemi yarısı Hollanda, diğer yarısı Türkiye olmak üzere ikiye ayrılır.)

2002 yılında, PwCden ayrılan mentor Emine Sebilcioğlu, CFO olarak sektöre geçti ve bu geçiş ile ‘ Değişim ve Yeniden Yapılanma CFO’su olarak uluslararası firmalarda sürdüreceği uzun kariyerinin başlangıcını yaptı.

Kariyerinde çok sayıda yeniden yapılandırma ve transformasyon projesine liderlik etti ve bu konuda geniş tecrübe kazandı. Çalıştığı şirketlerde dahil olduğu uluslararası projelerin yanı sıra Hollanda tecrübesine ilaveten Paris’te BNP Paribas Investment Partners şirketinde ‘İştirakler, Vergi ve Yeniden Yapılandırmadan’ sorumlu Bölüm Başkanı olarak çalıştı ve bu sürede BNP & Fortis birleşmesi kapsamında dünyada pek çok farklı ülkede satın alma, birleştirme ve tasfiye işlemlerini Paris genel merkezden yönetti.

Yeniden Yapılandırma ve Transformasyon CFO’su rolüne ilaveten 2008 yılından itibaren çalıştığı şirketlerde Yönetim Kurulu üyesi olarak da rol alan Emine Sebilcioğlu, çalıştığı sektörlerde, yenilikçi ve sorgulayıcı yaklaşımları sayesinde düzenleyici ve operasyonel platformlarda fark oluşturdu.

Emine Sebilcioğlu Sivil Toplum Kuruluşlar

Emine Sebilcioğlu, sivil toplum gönüllüsü olup öncelikli olarak kız çocukları ve kadınların eğitime katılması konusunda çalışmaktadır.

UNESCO ve ILO tarafından desteklenen Graduate Women International’ın Türkiye organizasyonu olan Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği İstanbul şubesinin Yönetim Kurulu Üyesi de olan mentor Emine Sebilcioğlu, halen yoğun bir şekilde dernek faaliyetlerinin yanında profesyonellere ve üniversite öğrencilerine mentörlük yapmaktadır.

Emine Sebilcioğlu ve Sosyal Hayatı

Seyahat etmek, outdoor aktiviteler, uluslararası yemekler konusunda tutkuludur; halen bir amatör koroda şarkı söylemektedir. 2019 yılında Likya Yolunun 100 km’lik parkurunu bir grup doğa sever ile yürümüş olmaktan büyük mutluluk duymaktadır.