Gupse Hatko Aydemir

Aydemir Consultancy Legal Kurucusu Gupse Hatko Aydemir görseli Mentor Haber'de.
Aydemir Consultancy Legal Kurucusu Gupse Hatko Aydemir.

Öncelikli uzmanlık alanları birleşme ve devralmalar, uluslararası ticaret hukuku işlemleri ve doğrudan yabancı yatırımlar olan mentor Gupse Hatko Aydemir, birçok farklı sektör ve hacimde faaliyet gösteren Türk şirketlerinin alım-satımında yerli ve uluslararası stratejik yatırımcıları ve satıcı taraflarını temsil etmekte ve Türk şirketlerinin yurtdışı yatırımlarında hukuki destek vermektedir.

White & Case İstanbul ve Budapeşte ofislerinde toplam sekiz sene kıdemli avukat olarak çalışmasının ardından, J.P. Morgan İstanbul Şubesi’nde üç yıla yakın süreyle hukuk müşaviri olarak görev alan Gupse Hatko Aydemir, bankanın genel hukuki süreçlerinin yönetimi, yatırım bankacılığı ve kurumsal bankacılık işlemlerinde hukuki danışmanlık görevini üstlendi.

Aydemir Consultancy Legal ortağı ve Angel_Advisors girişimci danışmanlığı markasının kurucularından olan mentor Gupse Hatko Aydemir, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Ottawa Üniversitesi Hukuk Yüksek Lisans mezunu olup ileri derecede İngilizce bilmektedir.