Cem Topçuoğlu

TBWA\Worldwide Uluslararası Başkanı Cem Topçuoğlu'nun görseli.
TBWAWorldwide Uluslararası Başkanı Cem Topçuoğlu.

İstanbul’da doğan Cem Topçuoğlu Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nden 1993 yılında mezun oldu.

Reklamcılık kariyerine, üniversitenin son yılında Gray’de Hesap Yöneticisi olarak başlayan mentor Cem Topçuoğlu, İstanbul’da doğdu ve Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nden 1993 yılında mezun oldu.

Reklamcılık kariyerine, üniversitenin son yılında Gray’de Hesap Yöneticisi olarak başlayan M. Cem Topçuoğlu, 1988’de Grey’in New York ofisinde Procter & Gamble ve Bristol-Myers gibi müşteriler için çalışarak hızlı tüketim malları konusunda deneyim kazandı. Sonraki süreçte İstanbul’da Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuna yükselen Cem Topçuoğlu, Gray için çalışmaya devam etti.

Cem Topçuoğlu ve TBWA Worldwide

Cem Topçuoğlu, 1993’te iki ortakla Select Advertising’i kurdu ve 1999’da TBWA Worldwide ile de ortaklık yaparak CEO olarak görev yaptığı TBWA \ İstanbul’u kurdu.

Cem Topçuoğlu’nun Spor ve Özel Hayatı

CEO rolüne ek olarak Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki TBWA operasyonlarını Başkan olarak yönetmekte olan mentor Cem Topçuoğlu, on yıl İstanbul’un en iyi takımlarında profesyonel olarak voleybol oynadı.

1997-2000 yılları arasında Voleybol Federasyonu’nun İcra Kurulu’nda görev de yapan Cem Topçuoğlu, artık hevesli bir kayakçı, denizci ve tenisçi olarak bilinmekte.

Cem Topçuoğlu, evli olup eşi ve iki çocuğuyla İstanbul’da yaşamaktadır.