Sait Atınç

Sait Atınç görseli Mentor Haber'de.
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezunu mentor Sait Atınç.

1976 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan mentor Sait Atınç, 1977-1979 yıllarında Türkiye İş Bankasında; 1980-1982 yıllarında Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütünde eğitim uzmanı olarak çalıştı.

1982 yılında üretim sektörüne geçerek, otomotiv ve savunma sanayiinde faaliyet gösteren Türk Traktör, Hema Dişli ve Roketsan şirketlerinde planlama, satınalma, proje yönetimi, insan kaynakları ve kalite sistemleri alanlarında yöneticilik yaptı.

Sait Atınç, 1997-1998 yıllarında proje yöneticisi olarak Türk Traktör kurumsal kaynak planlaması (ERP) projesinin uygulamaya alınmasını gerçekleştirdi. 2003-2004 yıllarında Koç Topluluğu şirketlerinin insan kaynakları sistemlerini yeniden yapılandırma sürecini yürüten proje ekibi içinde yer aldı.

1982-1998 yılları arasında Makine Mühendisleri Odası’nın çeşitli komisyonlarında görev alarak, süreli yayınlarda yayın kurulu üyeliğini yürüttü. Makine Mühendisleri Odası, Metal İşverenleri Sendikası ve benzer meslek örgütlerinin seminerlerinde eğitimler verdi.

Sait Atınç, 2008 yılında emekli olduktan sonra Unida’nın yanısıra hizmet ve üretim sektöründe faaliyet gösteren kurumlarda stratejik planlama, satınalma, malzeme yönetimi, yönetim bilgi sistemleri, insan kaynakları ve kalite sistemleri konularında proje bazlı eğitmen ve danışman olarak çalışmaktadır.