Esra Eczacıbaşı

Eczacıbaşı Holding İş Geliştirme Müdürü Esra Eczacıbaşı görseli Mentor Haber'de.
Eczacıbaşı Holding İş Geliştirme Müdürü Esra Eczacıbaşı.

Robert Kolej’in ardından Harvard Üniversitesi’nde Ekonomi ve Sanat Tarihi eğitimi alan mentor Esra Eczacıbaşı, mezun olduktan sonra New York’ta bulunan Modern Sanat Müzesi MoMA’da görev alan Eczacıbaşı, Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Modern için önemli bir açılım olan Genç Modern’in kuruluşuna öncülük etti.

Eczacıbaşı Topluluğu’ndaki kariyerine Holding Stratejik Planlama Uzmanı olarak başlayan Esra Eczacıbaşı, daha sonra Tüketim Ürünleri çatısı altında Marka Müdürü olarak devam etti.

2015 yılında INSEAD’dan MBA derecesini aldıktan sonra McKinsey& Company’de Danışman olarak çeşitli projelerde görev alan Esra Eczacıbaşı, 2017 yılı itibarıyla Eczacıbaşı Holding Stratejik Planlama bölümünde İş Geliştirme Müdürlüğü görevini sürdürdü.

Aynı zamanda Burgbad AG’nin Eş Genel Müdürlüğünü de yürüten Esra Eczacıbaşı, topluluk için potansiyel iş fırsatları araştıran ve dönüşüm projelerinin koordinasyonunu üstlendi.

Eczacıbaşı Dijital Dönüşüm Projesi’nin Proje Lideri olan mentor Esra Eczacıbaşı, modern sanata özel ilgisi nedeniyle aynı zamanda da İstanbul Modern’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.