Leyla Türker Şener

Leyla Türker Şener görseli Mentor Haber'de.
Dr. Leyla Türker Şener

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden TETLAB kurucu ve yöneticisi olan mentor Dr. Leyla Türker Şener, İstanbul Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim öğretim üyesi olup uygulamalı girişimcilik ve yapay zeka derslerinde eğitim vermektedir.

Stratejik teknolojiler ve ürün yönetimi mentoru olan Dr. Leyla Türker Şener, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve TTGV’nin resmi mentorluğu da yapmıştır.

Mentor Derneği’nin kurucu üyesi olan Leyla Türker Şener, Türkiye’deki 15 şehirde bakanlık iştirakli olarak prototiplemenin önemine dair panelleri gerçekleştirenler arasındadır.

Royal Academy of Engineering’ten İnovasyon liderliği eğitimi de almış olan Dr. Leyla Türker Şener, 3 boyutlu tıbbi ve endüstriyel tasarım laboratuvarı TETLAB’ın ve TETLAB Fikir fabrikası’nın kurucusu ve yöneticisi olmasıyla da bilinmektedir.

19 patent başvurusu bulunan Dr. Leyla Türker Şener, 150 patent başvurusuna destek oldu ve patent farkındalık eğitimleri, proje yazma, yapay zeka eğitimi ve bilişim eğitimi otuzdan fazla konuda eğitim vermiştir.