Gözde Küçük

Elit Çikolata ve Şekerleme A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Gözde Küçük görseli Mentor Haber'de.
Elit Çikolata ve Şekerleme A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Gözde Küçük.

1924 yılında kurulan ve bir aile şirketi olan Elit Çikolata ve Şekerleme A.Ş.’de Satış (Yurtiçi ve İhracat) ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Çikolata Yönetim Kurulu Üyesi olan mentor Gözde Küçük, 2006 yılında Princeton Üniversitesi’nden B.A. Siyasi İktisat derecesi (cum laude) ve Yakın Doğu Çalışmaları ve Avrupa Siyaseti ve Toplumu sertifikaları aldı.

Johns Hopkins Üniversitesi, Paul Nitze Schoolof Advanced International Studies (SAIS) ‘den Uluslararası Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans derecesine sahip olan mentor Gözde Küçük, “Sismik Dalgaların Diplomasisi: Yunan-Türk Deprem Diplomasisi, 1999-2002” başlıklı üst düzey tezi ile Yakın Doğu Çalışmaları Bitirme Tezi Ödülü‘nü aldı.

2009 yılında Hessen Eyaletinin Başkenti Wiesbaden‘de Belediye Başkanlığı Ofisinde çalışan Gözde Küçük, daha sonra, organizasyonun faaliyete geçtiği Eylül 2009 ile Mart 2012 arasında İstanbul’da Global İlişkiler Forumu’nda (GİF) Program Direktörü olarak görev yaptı.

Gözde Küçük, GİF‘de Türkiye-ABD İlişkileri Görev Gücü’nü (2009-2011) yönetti. Ayrıca, GİF’in Genç Akademisyenler ve Yurtdışındaki Genç Akademisyenler politika seminerlerinin yanı sıra, ABD ve Türkiye’deki en iyi üniversitelerdeki en umut verici Türk öğrenciler için Türkiye-AB İlişkilerinin Hukuki Yönleri üzerine ikinci bir Görev Gücü‘nü yönetti.

Türkiye’nin en büyük holdingi ve Fortune Global 500 listesindeki tek Türk şirketi olan Koç Holding A.Ş.‘de Finans Uzmanı olarak çalışan Gözde Küçük, Koç‘ta Elit Çikolata ve Şekerleme‘de aktif bir rol üstleninceye kadar farklı endüstri sektörlerinde ve şirket finansallarında geniş deneyim kazandı.

Aynı zamanda Princeton Üniversitesi Mezunlar Okulu Komitesi Başkanı, Princeton Mezunlar Kulübü Başkanı, İngiltere’de Global Rule of Law Forum’da (GRLF) İcra Kurulu Üyesi, ABD’deki Friends of American Board Schools in Turkey (FABSIT) Yönetim Kurulu Üyesi ve gelişmekte olan ülkeleri yüksek etkiye sahip olarak dönüştüren küresel bir kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Endeavor Türkiye Üyesi olan mentor Gözde Küçük. Türkçe, İngilizce ve Almanca bilmekte olup İtalyanca konuşmaktadır.