Didem Altınbaşak Tulgan

Rafinera Kurucusu Didem Altınbaşak Tulgan görseli.
Rafinera Kurucusu Didem Altınbaşak Tulgan.

İstanbul’da doğan mentor Didem Altınbaşak Tulgan, sırası ile Saint Benoit Fransız Lisesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Johnson & Wales Üniversitesinden mezun olarak evlendi.

Nil adında bir kızı ve Kaan adında bir oğlu olan Didem Altınbaşak Tulgan, MBA’ini tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü ve yaklaşık 5 sene ilaç sektöründe (Abdi İbrahim A.Ş.) ürün müdürü olarak çalıştı.

Ürün müdürü olarak çok yoğun bir tempoda çalışırken Nil’e hamile kalan ve hamileliği beslenme düzeninde çeşitli değişiklikler olmasını gerektirmesi nedeniyle Didem Altınbaşak Tulgan, hamileliğinin son safhasında Boston’a taşındı ve daha önce yurt dışında eğitimi sırasında da faydalandığı “meal plan” sistemleri tekrar hayatına girdi.

Bu sayede uyması gereken beslenme düzeni problem olmaktan çıktı. Kızı doğduktan sonra aldığı kiloları vermek için bu tip bir sistemin Türkiye’de olup olmadığını araştıran mentor Didem Altınbaşak Tulgan, olmadığını görünce bu iş fikrini yakın çevresi ile paylaşıp kendini Rafinera’nın iş planı üzerinde çalışır halde buldu.

Rafinera’yı dünyadaki diğer örneklerinden farklı olarak çok daha kişiye özel ve farklı lezzetler sunan bir sistem olarak Türkiye’ye uyarladı.

2007 yılından beri faaliyet gösteren Rafinera’nın kurucu ortaklarından biri olan mentor Didem Altınbaşak Tulgan, iyi bir fikir olarak aklına ilk geldiği andan bugüne kadar Rafinera’nın geçtiği tüm süreçlerde aktif olarak rol aldı.