Başak Taşpınar Değim

Armut.com Kurucu & CEO'su Başak Taşpınar Değim görseli Mentor Haber'de.
Armut.com Kurucu & CEO'su Başak Taşpınar Değim.

Armut.com’un kurucusu olan mentor Başak Taşpınar Değim, 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi’nde burslu MBA yaptı ve Amerika’da yüksek lisansını tamamladı.

Nielsen ve Revlon firmalarında yöneticilik yapan Başak Taşpınar Değim,  2010’da Türkiye’ye dönüşü sonrasında Amerika’dan Türkiye’ye taşındığı dönemlerde kaliteli hizmet verenleri bulma sıkıntısı çekmesi nedeniyle bu hizmetlerin internet üzerinden kolayca bulunması için Armut.com’u kurdu.

Başak Taşpınar Değim’un Armut.com Serüveni

50.000 TL sermaye ile kurulan Armut.com, son 12 ayda yüzde 700 büyüyerek 248 Milyon TL değerindeki hizmet talebini hizmet verenlerle buluşturdu.

Kısa süre içerisinde Mattermark tarafından Türkiye’nin en hızlı büyüyen 5 internet sitesi girişiminden biri olarak seçilen Armut.com, 40.000’e yaklaşan hizmet vereni ve üzerinden geçen toplam iş büyüklüğü ile şu an Türkiye’nin lider hizmet bulma platformlarından biri haline gelmiş durumda.

2014 Ocak ayının sonunda ise Avrupalı bir yatırım olan Hummingbird Ventures’dan Series A yatırımını alan armut.com, 500.000’i aşan aylık ziyaretçi trafiği ile hızla büyümeye devam ediyor.
 
Başak Taşpınar Değim, bu yatırımların sonunda teknoloji ve ekibe yatırım yaparak, hizmet denildiğinde akla ilk gelen marka olmayı hedeflediği bilinmektedir.

Armut.com Hakkında

Bir teknoloji ürünü olan Armut.com, pek çok KOBİ’nin internette tanışıp müşterilerine bu kanaldan ulaşmasına ve internet üzerinden kariyer yapmasına vesile oluyor.