Demirhan Şener

Multinet Group CEO'su mentor Demirhan Şener görseli Mentor Haber'de.
Multinet Group CEO'su mentor Demirhan Şener.

2012 yılı sonunda Multinet Up’a CTO olarak katılan mentor Demirhan ŞENER, gruba bağlı teknoloji şirketi inventiv’in kuruluş sürecini yürüttü.

2014 yılnda COO görevini üstlenerek şirketin deneyim odaklı yeni nesil bir finansal teknoloji grubuna dönüşmesine liderlik eden Demirhan Şener, ininal ve iPara gibi grubun yaptığı çok sayıda start-up yatırımlarında aktif görev aldı.

Demirhan Şener, Gruba bağlı iştiraklerin yönetim kurulu üyelikleri ile 2017 yılından itibaren Multinet Up Grubu’nun CEO’luk görevini yürütmektedir.

YASED, TBV, GKTR, Wtech oluşumlarında üye olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Demirhan Şener’in Geçmiş İş Hayatı

2003 yılında Yurtiçi Kargo Servisi’ne katılan Demirhan Şener, 2005-2012 yılları arasında CTO olarak sürdürdüğü görevini Yurtiçi Kargo Servisi ve Arıkanlı Holding’e bağlı şirketlerin dijital dönüşümünü yürüttü.

Yurt dışında yapılan yeni şirket yatırımlarının teknoloji odağında çeşitli görevler üstlenmiş olan Demirhan Şener, çalışma hayatına 1995 yılında Arçelik’te başladı ve 2003 yılına kadar çeşitli görevlerde yer aldı.

Demirhan Şener’ın Eğitimi ve Özel Hayatı

Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, yüksek lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi Mühendislik Yönetimi‘nde tamamlayan mentor Demirhan ŞENER, evli ve 2 çocuk babasıdır.